Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Uśmiech seniora” udowadnia, że jesień życia jest piękna i wesoła

Powiększ zdjęcie

Życzę, żebyście tę jesień życia przeżyli w zdrowiu i spokoju. Jesteście nam potrzebni, a  Wasze cenne rady służą kolejnym pokoleniom.  To właśnie od Was uczymy się zaangażowania i odpowiedzialności społecznej  – zwróciła się  do 270 seniorów członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, inaugurując 18 października br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach siódmą edycję „Uśmiechu Seniora”. Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski w Kielcach integruje mieszkające w regionie osoby w starszym wieku oraz udowadnia,  że wiek ten może być piękny oraz twórczy.

Świętokrzyski Dzień Seniora w Ośrodku Polanika

Powiększ zdjęcie

Po raz pierwszy w regionie 9 października odbędzie się Świętokrzyski Dzień Seniora. Seniorzy spotkają się w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym Polanika przy ul. Laskowej 95 w Chrustach k. Zagnańska. Wydarzenie dla uczestników jest bezpłatne. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

 

Dzień Seniora

Powiększ zdjęcie

Włoszczowski Klub Seniora "Barwy Jesieni" 21 września br. spotkał się na swoim dorocznym podsumowaniu działalności, wspomnieniach ze wspólnych wypraw i planował kalendarz na następne miesiące. Klub zrzesza 53 osoby. Zaproszenie Seniorów przyjęli burmistrz Grzegorz Dziubek i dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie Dariusz Czechowski. Burmistrz zachęcał gospodarzy do korzystania z Karty Seniora 60+, która została wprowadzona w gminie w marcu 2015 r., jako pierwsza w regionie świętokrzyskim oraz do oferty senioralnej przygotowanej kilka dni temu przez marszałka województwa Adama Jarubasa.