Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

II Biesiada Seniorów w Sędziszowie

Powiększ zdjęcie

Piękne lipcowe popołudnie, muzyka, śpiew, wspaniała zabawa i Seniorzy! Oj, działo się 29 lipca br. w Sędziszowie! Na zaproszenie burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka oraz Fundacji Perspektywy i Rozwój przybyli nie tylko goście z samego Sędziszowa, ale także okolic. Swoją obecnością zaszczycili nas również seniorzy z powiatu włoszczowskiego. Przy muzyce w wykonaniu niezawodnego Leszka Wawrzyły wszyscy bawili się wyśmienicie. Gwiazdą wieczoru była krakowska artystka Marta Bizoń, która wystąpiła ze swoim pięknym i chwytającym za serce repertuarem. Seniorzy rozśpiewali się na całego. Mieli także możliwość wypróbowania swoich sił wokalnych w konkursie muzycznym. Wyróżnienia i nagrody w tej konkurencji powędrowały do seniorów z Moskorzewa, Gniewięcina, Sędziszowa i Skroniowa. Organizatorzy zadbali nie tylko o strawę duchową, każdy uczestnik biesiady otrzymał poczęstunek. Szkoda, że czas spędzany w miłym towarzystwie zwykle kończy się za szybko. Już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego biesiadowania!

 

Weekend Seniora

Powiększ zdjęcie

Odbędzie się w dniach  8-9 lipca br. w Chęcinach. Zapraszamy Seniorów z gminy Włoszczowa do udziału w drugiej edycji spotkania. W załącznikach publikujemy informacje i program wydarzenia.

Przybywa partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora

Powiększ zdjęcie

O 12 instytucji poszerzyła się lista partnerów projektu Świętokrzyska Karta Seniora. Uroczyste podpisanie porozumień odbyło się  12 stycznia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z udziałem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa.