Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Warsztaty rękodzieła artystycznego

Powiększ zdjęcie

Samorządowe Centrum Kultury im. .Jana Pawła II w Sędziszowie oraz sędziszowska Fundacja Perspektywy i Rozwój zapraszają 28 czerwca br. na warsztaty rękodzieła artystycznego.

O profilaktyce zdrowotnej seniorów

Powiększ zdjęcie

Fundacja PEStka jest organizatorem panelu dyskusyjnego pn. „Uniwersytety Trzeciego Wieku z województwa świętokrzyskiego o profilaktyce zdrowotnej seniorów”, który odbędzie się 15 czerwca br. w godz. 10.00-15.00 w sali konferencyjnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w 2016 r., odbywać się będzie pod patronatem marszałka Adama Jarubasa.

Szkolenie dla stowarzyszeń i fundacji

Powiększ zdjęcie

Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju we Włoszczowie zaprasza 10 czerwca br. na szkolenie w zakresie standardów zarządzania finansami w organizacjach pozarządowych.