Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Udany Weekend Seniora w Chęcinach

Powiększ zdjęcie

Zajęcia nordic walking wokół chęcińskiego zamku, choreoterapia, czyli terapia tańcem, prelekcje i porady lekarzy, zwiedzanie królewskiego miasta z przewodnikiem, a przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy – świętokrzyscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że jesień życia nie stanowi żadnej przeszkody na drodze do samorealizacji i pełnej aktywności. W pierwszym dniu odbywającego się 23 i 24 lipca w Chęcinach Weekendzie Seniora uczestniczyło kilkuset mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Zapraszamy na Weekend Seniora w Chęcinach

Powiększ zdjęcie

Zachęcamy seniorów do udziału w międzygminnym spotkaniu osób starszych, w dobrej zabawie przy muzyce z dawnych lat, integracji wielopokoleniowej. Pierwszy  "Wojewódzki Weekend Seniora" odbędzie się w Chęcinach, w dniach 23-24 lipca br. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, natomiast uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszt dojazdu i wyżywienie.

Działają wspólnie – juniorzy i nestorzy podsumowują rok pracy

Powiększ zdjęcie

29 czerwca br. w Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej działalności kółek zainteresowań i zespołów SCK. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele różnych pokoleń. Po raz kolejny można było przekonać się o tym, że seniorzy i juniorzy mogą ze sobą pięknie współpracować. Ze swoim programem wystąpili: orkiestra dęta, Studio Piosenki, zespół instrumentalny oraz zespół folklorystyczny. Oprócz tego można było podziwiać prace plastyczne i rękodzielnicze. Wśród zaprezentowanych wystaw znalazły się również prace wykonane przez seniorów – uczestników warsztatów rękodzieła artystycznego prowadzonych przez wykwalifikowanego trenera - Magdalenę Kraskę, a zorganizowanych wspólnie przez SCK oraz Fundację Perspektywy i Rozwój.