Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Szkolenie dla stowarzyszeń i fundacji

Powiększ zdjęcie

Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju we Włoszczowie zaprasza 10 czerwca br. na szkolenie w zakresie standardów zarządzania finansami w organizacjach pozarządowych.

Jaskra pod kontrolą

Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich działając na rzecz wdrażania dobrych zasad oraz strategii zdrowia w regionach i gminach nawiązało współpracę z organizatorem i partnerami ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Jaskra nie boli – kradnie wzrok”. Celem współpracy jest popularyzacja wiedzy na temat jaskry wśród lokalnych społeczności. Podejmowane działania mają zwrócić uwagę na groźne konsekwencje nieleczonej jaskry nie tylko osobiste, ale również społeczne. Jaskra jest drugą po zaćmie najczęstszą przyczyną ślepoty w krajach rozwiniętych. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest jednak dużo groźniejsza, ponieważ uszkodzenie nerwu wzrokowego w przypadku jaskry jest nieodwracalne.

Odkrywają na nowo uroki Włoszczowy

Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Oświaty „Pogodna Jesień” rozpoczęło realizację zadania publicznego pod nazwą „Włoszczowskie wędrówki z questami – cykl zajęć upowszechniających aktywny tryb życia i rekreację osób w wieku emerytalnym”, które współfinansowane jest ze środków Gminy Włoszczowa. Zadanie będzie realizowane w okresie od 1 kwietnia do 31 października 2016r. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Włoszczowa uczestnictwo w zadaniu jest bezpłatne.